تغییر ایمیل اپل آیدی

تغییر ایمیل اپل آیدی

 

چه کسانی نیاز به تغییر ایمیل اپل آیدی دارند؟

کسانی که اپل آیدی آماده خریداری کرده اند. پس از خرید اپل آیدی و قبل از استفاده از آن باید نسبت به تغییر ایمیل اقدام کنند.
کسانی که کارت اپل آیدی خریداری کرده اند. پس از خرید کارت اپل آیدی آماده و قبل از استفاده از آن باید نسبت به تغییر ایمیل اقدام کنند.
کسانی که به ایمیل فعلی متصل به اپل آیدی خود دسترسی ندارند، در اولین فرصت برای این تغییر اقدام بفرمایید.
کسانی که از یک ایمیل نا امن برای اپل آیدی خود استفاده میکنند، در صورت دسترسی دیگران به ایمیل شما امکان دسترسی به اپل آیدی شمارا دارند و امکان شنود دستگاه شما خواهد بود.

 

چرا این افراد باید ایمیل اپل آیدی خود را عوض کنند؟

دلیل روشن است، فقط و فقط بحث امنیت در میان میباشد. اپل آیدی های فیزیکی و اپل آیدی کارتی و اپل آیدی آماده و اپل آیدی فوری، اینها همه از سرور های اختصاصی برای ساخت اپل آیدی استفاده میکنند که هدف از حضور این سرور ها فقط ایجاد بستری برای ساخت اپل آیدی بوده و با این پیشفرض که قرار است بعد از خرید ایمیل هر اپل آیدی تعویض شود سرویس دهی میکنند.

 

آیا تغییر ایمیل متصل به اپل آیدی آسیبی به اپل آیدی میزند؟

ایمیل متصل به اپل آیدی در واقع نام کاربری آن اپل آیدی محصوب میشود. در صورت تغییر ایمیل اپل آیدی در واقع نام کاربری تغییر کرده نه خود اپل ایدی. تمام هویت اپل آیدی از جمله مشخصات امنیتی، نام و نام خانوادگی و اعتبار مالی آن سر جای خودش باقی است و فقط نام کاربری تغییر میکند. در نتیجه تغییر ایمیل یک اپل آیدی هیچ آسیبی به اعتبار آن اپل آیدی نخواهد زد.

 

چگونه ایمیل متصل به اپل آیدی را تغییر دهیم؟

*** در صورتی که اپل آیدی را روی icloud ست کرده اید بسیار مهم است که قبل از تغییر ایمیل اپل آیدی حتما و حتما آن اپل آیدی را از روی icloud خود sign out کنید.

در ابتدا وارد سایت appleid.apple.com می شویم.

در این قسمت ایمیل و پسورد فعلی خود را وارد کنید

در این قسمت در بخش Account روی لینک Edit کیلیک میکنیم

سپس روی لینک Change Address... کلیک کنید

در کادر باز شده ایمیل جدید خود را وارد کنید

حالا در کادر باز شده کد شش رقمی که به ایمیل شما ارسال می شود را وارد کنید(توجه داشته باشد دریافت ایمیل گاهی تا دو دقیقه زمان می برد

پس از آن که نام کاربری شما عوض شد با کلیک بر روی گزینه ی Sing Out از حساب خود خارج شوید سپس مجدداً با ایمیل جدید خود وارد شوید


نکته: گاهی باید مجدد عمل وریفای اپل آیدی را انجام دهید یعنی با صفحه ای مواجه میشوید که از شما ایمیل جدید را میخواهد و پس از تایید ایمیل برای شما مجدد کد تازه ای صادر میشود و با ورود به ایمیل خود دوباره وریفای را انجام میدهید. در این لحظه که این آموزش نگاشته میشود باگی در وبسایت اپل وجود دارد که برای تغییر ایمیل باید دو مرتبه فعل تایید یا وریفای اپل آیدی انجام شود تا تغییر ایمیل اپل آیدی اعمال شود. پس از این مراحل ایمیل اپل آیدی عوض شده است یعنی در واقع نام کاربری جدید شما همان ایمیل جدید است.

 

آیا این مطلب مفید بود؟

در صورتی که این مطلب برای شما آموزنده بود لطفا ما را از لطف خودتان محروم نکنید و با کلیک روی لینک زیر، این صفحه را در گوگل محبوب کنید.