مشاهده وضعیت بلوتوث در آیفون

مشاهده وضعیت بلوتوث در آیفون

IOS 12  با ویژگی های مختلفی به همراه بهبود های کلی سیستم عامل عرضه شد اما جای تعجب اینجاست که آیکون نمایش بلوتوث در این نسخه حذف شده است.

اگر به آی او اس 12 مراجعه کرده باشید، میدانید که وضعیت روشن یا خاموش بودن بلوتوث در نوار بالایی نشان داده نمی‌شود و کاربران در هر لحظه نمی‌توانند با مشاهده آیفون خود از روشن بودن بلوتوث خود مطمئن شوند. این مسئله به طور مشخص به مشکلات مربوط به تعبیه ناچ در طراحی جدید آیفون‌ها مربوط است که طی آن اپل سعی کرده تا موارد نشان داده شده در نوار بالایی را کاهش دهد تا فقط اطلاعات مهم در نوار بالایی به کاربران نشان داده شود.

در این میان، کاربران برای مشاهده از وضعیت روشن یا خاموش بودن بلوتوث باید از روش‌های دیگری استفاده کنند. مهم‌ترین روش مناسب برای مشاهده وضعیت بلوتوث در آی او اس 12 امکان استفاده از کنترل سنتر است (Control Center)که طی آن کاربران می‌توانند با soap کردن انگشت دست خود به سمت بالا یا پایین، وضعیت روشن یا خاموش بودن سیستم‌های ارتباطی خود را مورد بررسی قرار دهند. در ادامه این مطلب آموزش کامل برای مشاهده وضعیت بلوتوث در آیفون را شرح خواهیم داد، پس با دکتر یوزر همراه باشید.

مشاهده وضعیت بلوتوث در آیفون

 روش انجام این کار بسیار ساده است و تنها کافی است کنترل سنتر را در آی او اس باز کنید.

  • .1 control center را در آی او اس 12 باز کنید(در تمامی آیپدها و آیفون،XXS و XS Max و XR کافی است از بالا به سمت پایین soap کنید(
  • 2. آیکون بلوتوث نشانگر وضعیت روشن یا خاموش بودن آن است. رنگ آبی نشان از روش بودن آن دارد.

روش دیگر برای بررسی و مشاهده وضعیت بلوتوث مراجعه به تنظیمات اصلی آی او اس است که طی آن کاربران می‌توانند از وضعیت سیستم ارتباطی بلوتوث و وای فای اطلاع پیدا کنند.