غیرفعال کردن کوتاه کننده نام کانتکت ها

غیرفعال کردن کوتاه کننده نام کانتکت ها

آیفون‌ها به صورت پیش فرض نام خانوادگی افراد در مخاطبین را به صورت کوتاه شده نشان می‌دهند. این کار باعث می‌شود تا روند خواندن نام افراد در لیست آسان‌تر شود.

در این میان، این قابلیت مورد علاقه بسیاری از کاربران نیست، چرا که تغییر و کوتاه کردن نام افراد در لیست مخاطبین باعث ایجاد اشتباه‌های متعدد در انتخاب مخاطب درست می‌شود. این مسئله زمانی حساس‌تر می‌شود که نام‌ها به ترتیب الفبا در کنار یک دیگر نشان داده می‌شوند و نام‌های مشابه که با ترتیب حروف الفبای مشابه در کنار هم قرار گرفته‌اند، ممکن است به اشتباه انتخاب شوند و احتمال ارسال پیام یا برقراری تماس نادرست را افزایش دهد.

به طور کل هیچ یک از مخاطبین علاقه‌ای به ارسال یک پیام اشتباه به مخاطب اشتباهی را ندارند. این اتفاق حتی در زمانی که پیام دارای محتوای نامناسب و بسیار خصوصی است حساس‌تر می‌شود. در عین حال ممکن است فردی که به اشتباه برای او پیام می‌فرستید، و این اشتباه باعث شود سوء تفاهم پیش آید.

به همین دلیل، توصیه می‌کنیم تا قابلیت کوتاه کردن نام‌های مخاطبین در بخش کانتکت ها را در آیفون غیرفعال کنید. 

غیرفعال کردن کوتاه کننده نام کانتکت ها

 

روش انجام این کار بسیار آسان است و تنها کافی است چند تغییر ساده را در دستگاه خود انجام دهید تا از این پس تمامی نام‌ها به طور کامل در لیست مخاطبین یا همان کانتکت ها به شما نشان داده شود، پس با دکتر یوزر همراه باشید.

1. به بخش تنظیمات اصلی آیفون یا همان Settings بروید
2. وارد زیر شاخه Contacts شوید تا بتوانید لیست مخاطبین را مدیریت کنید
3. در این بخش، زیر شاخه Short Name را در بخش بالایی پیدا کنید
4. شما می‌توانید با غیر فعال کردن گزینه مقابل این عبارت، نام افراد حاضر در لیست مخاطبین را به صورت کامل مشاهده کنید