راه اندازی سریع اینترنت سیم کارت در آیفون‌ها

راه اندازی سریع اینترنت سیم کارت در آیفون‌ها

یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی که پس از راه اندازی آیفون، کاربران با آن مواجه می‌شوند، نحوه راه اندازی اینترنت سیم کارت در آیفون‌ها است.

اپراتورهای تلفن همراه که ارائه دهنده اصلی سیم کارت‌ها حساب می‌شوند معمولاً تنظیمات اینترنت را به صورت خودکار برای کاربران ارسال می‌کنند و کاربران تنها با روشن کردن تلفن باسیم کارت می‌توانند به اینترنت دسترسی داشته باشد.

البته در برخی از موارد، کاربران مجبور می‌شوند تا اینترنت سیم کارت را به صورت دستی روی آیفون‌ها تنظیم کنند و این امکان ممکن است به صورت خودکار از طرف اپراتور ارائه نشود.

در این مطلب نحوه سریع و آسان راه اندازی اینترنت سیم کارت در آیفون‌ها را آموزش می‌دهیم:

پیش از شروع فرایند تنظیمات، باید از فعال بودن سیم کارت و اتصال آن به اینترنت اطمینان حاصل کنید. در عین حال از شارژ بودن سیم کارت و همچنین داشتن بسته اینترنت نیز مطمئن شوید.

شما می‌توانید از طریق وب سایت رسمی یا اپلیکیشن اپراتورهای همراه از وضعیت سیم کارت، میزان شارژ و بسته‌های فعال آن اطلاع پیدا کنید.

وب سایت‌های اپراتورهای اصلی کشور در ادامه آمده است:

  • همراه اول
  • ایرانسل
  • رایتل

در صورت بروز هرگونه مشکل در مورد سیم کارت باید به امور مشترکین اپراتور خود مراجعه کنید.

راه اندازی سریع اینترنت سیم کارت در آیفون‌ها

روش انجام این کار بسیار آسان است و کافی است با انجام چند تنظیمات ساده، آیفون خود را به اینترنت همراه و شبکه داده همراه متصل کنید.

نکته بر اساس منوی انگلیسی آمریکایی یا انگلستانی تنظیم شده روی آیفون‌ها، کلمه Cellular و Mobileتفاوت دارد. این تفاوت در این مطلب با / نشان داده شده است

-به Settings در آیفون بروید 

- زیر شاخه Cellular/Mobile data را بزنید

 -به Cellular/Mobile Data Network بروید

- در دو زیر شاخه Cellular/Mobile Data و LTE Setup گزینه APN را پیدا کنید و نام نقطه دسترسی سیم کارت خود را وارد کنید.

 APN یا همان نقطه دسترسی بر اساس اپراتور صادر کننده سیم کارت تعیین می‌شود که به شرح زیر است:

  • - همراه اول: mcinet
  • - ایرانسل:   mtnirancell
  •  -رایتل:  rightel

با وارد کردن نام نقطه دسترسی و یک بار خاموش کردن اینترنت همراه و دوباره روشن کردن آن می‌توانید از اینترنت سیم کارت خود در آیفون استفاده کنید.

نکته: ممکن است نام نقاط دسترسی در آینده توسط اپراتورها تغییر کند. برای کسب اطلاعات دقیقتر در این مورد باید با بخش پشتیبانی فنی اپراتور تماس بگیرید