چگونه سایز فونت نوشته‌های آیفون‌ها را بزرگ کنیم

چگونه سایز فونت نوشته‌های آیفون‌ها را بزرگ کنیم؟

بر اساس نظر سنجی‌های انجام شده یک نفر از هر 5 کاربر تمایل به استفاده از آیفون‌ها با نوشته‌های بزرگ دارند. بزرگ کردن فونت نوشته‌ها باعث می‌شود تا روند خواندن متن‌ها از طریق تلفن هوشمند آسان‌تر شود و کاربران برای استفاده مکرر از دستگاه‌ها، نیازی به عینک نداشته باشند.

طبق ادعای این نظر سنجی، تنها 7 درصد از کاربران تمایل به تنظیم نوشته‌های آیفون در کوچک‌ترین سایز ممکن را دارند اما نزدیک به 20 درصد از کاربران تمایل به استفاده از تلفن‌های هوشمند خود با سایز فونت بزرگ‌تر دارند.

طراحی جدید تلفن‌های هوشمند باعث شده تا سایز نمایشگرها بزرگ‌تر شود. نمایشگر بزرگ ویدیوها و عکس‌ها را واضح‌تر نشان می‌دهد. با این حال کاربران برای مشاهده متن‌ها در آیفون‌ها، باید تنظیمات مربوط به آن را انجام دهند.

تنظیم متن‌ها در سایز بزرگ یا کوچک هر کدام مزیت خاص خود را دارد. متن‌های کوچک باعث می‌شود تا منوها، نوشته‌ها و پیام‌ها به صورت جمع و جورتر نمایش داده شوند و کاربر محتوای مختلف را به صورت منظم‌تر مشاهده کند. در عین حال، تنظیم متن‌ها در سایز بزرگ باعث می‌شود تا خواندن موارد مختلف نظیر پیام‌ها و منوهای آی او اس آسان‌تر شود.

چگونه سایز فونت نوشته‌های آیفون‌ها را بزرگ کنیم؟

روش انجام این کار بسیار آسان است و کافی است چند کار ساده را در آیفون‌ها انجام دهید تا نوشته با سایز فونت بزرگ‌تر نمایش داده شوند:

  • 1. به تنظیمات اصلی آیفون یا همان Settings بروید
  • 2. در زیر شاخه General به منوی Accessibility بروید
  • 3. در Accessibility به دنبال گزینه Lager Text بگردید
  • 4. با فعال کردن این گزینه، می‌توانید اندازه فونت نوشته‌ها در آیفون‌ها تنظیم کنید
  • 5. در بخش پایینی این قسمت، با کشیدن نشانگر به سمت راست متن‌ها بزرگ‌تر و با کشیدن آن به سمت چپ متن‌ها کوچک‌تر خواهند شد

پس از انجام این کار، سایز فونت نوشته‌ها به اندازه دلخواه شما نمایش داده می‌شود.