چگونه صدای زنگ آیفون ایکس را افزایش دهیم؟

چگونه صدای زنگ آیفون ایکس را افزایش دهیم؟

برخی از کاربران به تازگی متوجه شده‌اند که صدای زنگ آیفون ایکس نسبت به دیگر تلفن‌های هوشمند کمتر است. کاربران این تلفن هوشمند صدای زنگ دستگاه خود را در بالاترین حالت ممکن تنظیم می‌کنند با این حال، صدای پخش شده از دستگاه کمتر از حالت عادی به نظر می‌رسد.

در این میان، سؤال اصلی این است که علت اصلی کاهش صدای زنگ آیفون ایکس چیست و چه چیزی باعث این مشکل در تلفن‌های هوشمند می‌شود؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که علت عجیب و دور از ذهن این مشکل، قابلیت احراز هویت فیس آیدی است. صدای زنگ آیفون ایکس حتی در زمانی که فیس آیدی در حال استفاده نیست هم کاهش پیدا می‌کند.

در حقیقت فیس آیدی با استفاده از دوربین ترودپت حتی در زمان عدم استفاده از آن نیز صورت کاربر را اسکن می‌کند که همین مسئله باعث می‌شود تا چند تغییر عجیب و غیرمعمول در دستگاه به وجود بیاید.

چگونه صدای زنگ آیفون ایکس را افزایش دهیم؟

برای انجام این کار، باید سیستم اسکن مداوم صورت در فیس آیدی را حذف کنید. این کار باعث می‌شود تا صدای زنگ آیفون ایکس به صورت عادی کار کند اما در عین حال ممکن است کارکرد سیستم احراز هویت دستگاه را با مشکل مواجه کند. برای غیرفعال کردن فیس آیدی، کافی است کارهای زیر را انجام دهید:

  • 1. به تنظیمات اصلی آیفون یا همان Settings بروید
  • 2. به بخش Face ID & Passcode بروید
  • 3. گزینه Attention Aware Features را پیدا کنید و آن را خاموش کنید

پس از انجام این کار، فیس آیدی به طور مرتب از صورت شما اسکن نمی‌گیرد. با این حال این کار باعث می‌شود تا صدای زنگ تلفن هوشمند شما بهتر شود و بتواند همانند گذشته کار کند. گفتنی است که انجام این کار ممکن است دقت فیس آیدی را کاهش دهد.