نحوه مدیریت ابزارک‌ها در صفحه

 نحوه مدیریت ابزارک‌ها در صفحه Today

صفحه Today یکی از مشخصه‌های اصلی نسخه‌های جدید سیستم عامل آی او اس به حساب میاید که در یک نگاه، اطلاعاتی مفید را به کاربر نشان می‌دهد.

اطلاعات نشان داده شده در صفحه Today بیشتر بر اساس ابزارک‌هایی است که در آن قرار دارد. هر کدام از این ابزارک‌ها اطلاعات مختلفی نظیر تقویم، سرخط خبرها، نقشه، اپلیکیشن‌های توصیه شده، بازار بورس و غیره را به کاربر نشان می‌دهند.

صفحه Today در قسمت سمت چپ صفحه هوم قرار گرفته است و کاربران با یک سوایپ ساده می‌توانند به اطلاعات مهم ارائه شده در آن دسترسی داشته باشند. در این میان، کاربران می‌توانند ابزارک‌های این صفحه را مدیریت کنند تا با حذف موارد غیرضروری، به اطلاعات مهم‌تری که در آن ارائه شده دسترسی داشته باشند.

برای مثال، ممکن است اطلاعات مربوط به سرخط خبرهای ورزشی برای شما مهم‌تر از خبرهای مربوط به سهام باشد به همین دلیل می‌تواند با حذف ابزارک اطلاعات مربوط به سهام، صفحه Today ارائه شده در سیستم عامل آی او اس را خلوت‌تر کنید تا با سرعت بیشتری بتوانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

نحوه مدیریت ابزارک‌ها در صفحه Today

روند اعمال تغییرات مختلف در ابزارهای صفحه Today بسیار آسان است و می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن، تغییرات مورد نظر خود را در این صفحه اعمال کنید:

  • 1. با سوایپ کردن از صفحه قفل یا صفحه هوم به صفحه Today دسترسی پیدا کنید
  • 2. صفحه Today را به طور کامل اسکرول کنید تا به پایین‌ترین بخش آن برسید
  • 3. گزینه Edit را بزنید
  • 4. در بخش Edit می‌توانید تمامی ابزارک‌ها را ببینید. در این بخش آم دسته از ابزارک‌هایی را که مورد نیازتان نیست را می‌توانید با زدن گزینه – حذف کنید
  • 5. پس از زدن گزینه – باید گزینه Remove را بزنید تا ابزار مورد نظر شما حذف شود
  • 6. در پایان گزینه Done را بزنید
  • 7. علاوه بر این، شما می‌توانید با زدن گزینه + که با رنگ سبز نشان داده شده است، ابزارک‌های مورد نظر خود را به صفحه Today اضافه کنید.