آموزش چگونه تماس های فیس تایم را ضبط کنیم؟

چگونه تماس های فیس تایم را ضبط کنیم؟

فیس تایم باعث شده تا ارتباط صوتی یا تصویری میان افراد به بهترین و با کیفیت‌ترین شکل ممکن صورت پذیرد. سادگی و سرعت این قابلیت،‌ باعث شده تا به انتخاب اول برخی کاربران دنیای تکنولوژی تبدیل شود.

اما ممکن است برخی مواقع تماس‌های مهمی را برقرار نمایید که نیاز باشد تا آنها را در جایی ذخیره کنید. جالب است بدانید که امکان ضبط تماس های فیس تایم به راحتی وجود دارد. در این آموزش با دکتر یوزر همراه باشید تا چگونگی انجام این کار را با هم مرور کنیم.

مراحل انجام کار بسیار ساده و راحت است فقط کافیست گام های زیر را انجام دهید:

1. اپلیکیشن فیس تایم را روی مک باز کنید.

2. حالا نرم‌افزار QuickTime را باز کنید. این اپلیکیشن در پس زمینه فعال خواهد ماند. حالا از منوی File گزینه New Screen Recording را انتخاب کنید.

3. روی آیکون فلش کنار دکمه قرمز رنگ ضبط کلیک کنید و Internal Microphone را انتخاب کنید تا صدای شما نیز ضبط شود.

چگونه تماس های فیس تایم را ضبط کنیم؟

4. حالا اگر قصد دارید تا تماس ویدئویی از طریق فیس تایم را به صورت تمام صفحه انجام دهید، روی فضای خالی دسکتاپ خود کلیک کنید تا ضبط تماس های فیس تایم به صورت تمام صفحه انجام شود. در غیر این صورت، با کلیک و درگ کردن، فضای مورد نظر خود برای ضبط را انتخاب کنید. در نهایت روی دکمه Record کلیک کنید.

چگونه تماس های فیس تایم را ضبط کنیم؟

5. ارتباط از طریق فیس تایم را با تماس با دوستان یا آشنایان خود آغاز کنید.

6. بعد از پایان مکالمه کافی است روی دکمه Stop در منوی سیستم عامل مک کلیک کنید. 

چگونه تماس های فیس تایم را ضبط کنیم؟

7. حالا نرم‌افزار QuickTime به صورت خودکار ویدئوی ضبط شده را به شما نمایش می دهد. در صورت تمایل به ذخیره، می‌توانید از منوی File روی گزینه Save کلیک کنید یا در هنگام بستن پنجره مربوط به ویدئو، آن را در محل مورد نظر ذخیره کنید.

 

 علاوه بر اینکه امکان برقراری تماس فیس تایم از طریق مک و ضبط آن وجود دارد، همچنین شما می‌توانید از صفحه نمایش آیفون یا آیپد خود نیز در محیط سیستم عامل مک فیلمبرداری کنید. مراحل این کار را با هم مرور می‌کنیم:

1. آيفون یا آیپد خود را از طریق کابل به سیستم متصل کنید و مطمئن شوید که دستگاه شما آنلاک بوده و صفحه هوم قابل مشاهده است.

2. اپلیکیشن QuickTime را باز کنید.

3. حالا از منوی File گزینه New Movie Recording را انتخاب نمایید.

4. در پنجره‌های که ظاهر می‌شود، روی فلش کنار آیکون Record کلیک کرده و از منوی شناور، دیوایس خود را انتخاب کنید.

چگونه تماس های فیس تایم را ضبط کنیم؟

​5. روی آيکون قرمز رنگ Record کلیک کنید تا عملیات ضبط آغاز شود و سپس تماس فیس تایم خود را برقرار نمایید.

چگونه تماس های فیس تایم را ضبط کنیم؟

 6. زمانی که تماس شما به پایان رسید، به راحتی روی آیکون Stop در منوی سیستم عامل مک کلیک کنید تا ضبط فیلم به پایان برسد . بتوانید آن را مشاهده و در صورت نیاز ذخیره نمایید.