آموزش جست و جوی تاریخچه سافاری در مک

جست و جوی تاریخچه سافاری در مک

تمام مرورگرهای اینترنت امروزی مجهز به یک بخش History هستند که از طریق آن می‌توانند تاریخچه تمامی وب گردی‌های خود را مشاهده کنند.

این مسئله همچنین در مورد مرورگر سافاری ارائه شده در سیستم عامل آی او اس نیز صادق است و کاربران آیفون‌ها و آیپدها نیز می‌توانند به ‌تمامی موارد جست و جو شده و صفحات وب باز شده در این مرورگر دسترسی داشته باشند.

کاربران می‌توانند با انتخاب آیکون کتابچه که در قسمت سمت راست نوار پایینی سافاری تعبیه شده است، به ‌تمامی تاریخچه کارهای خود دسترسی داشته باشند.

اما مسئله مهم این است که تعداد صفحات وب با مرور زمان افزایش می یابد و پیدا کردن صفحات وب دشوارتر می‌شود. البته باید به یاد داشت که بخش تاریخچه بر اساس تاریخ و زمان مرور وب‌ها مرتب خواهد شد. با این حال این مسئله باعث شده تا اپل همانند دیگر توسعه دهندگان مرورگرهای اینترنتی، روش‌های خاصی را برای جست و جوی موارد مختلف در تاریخچه سافاری در نظر بگیرد.

کاربران با استفاده از این قابلیت، می‌توانند با تایپ بخشی از عنوان، آدرس یا محتوا، صفحه وب مورد نظر خود را پیدا کرده و با سرعت بیشتر به آن دست پیدا کنند.

جست و جوی تاریخچه سافاری در مک

روش انجام این کار بسیار آسان است و کافی است چند قدم ساده را بردارید پس با دکتر یوزر همراه باشید.

  • 1.  وارد اپلیکیشن سافاری در آیفون یا آیپد بشوید
  • 2. دکمه تاریخچه را در سمت راست نوار پایینی فشار دهید
  • 3. پس از وارد شدن به قسمت تاریخچه، صفحه را به پایین سوایپ کنید تا باکس جست و جو نمایان شود
  • 4. در نهایت می‌توانید با وارد کردن اطلاعات مورد نظر، صفحه وب را در تاریخچه پیدا کنید

به یاد داشته باشید که موارد جست و جو شده، شامل آدرس، عنوان و برخی از محتوای خاص صفحه وب است که می‌توانید آن را از طریق این بخش پیدا کنید.