چگونه برای تصاویر لایو، عکس شاخص انتخاب کنیم؟

چگونه برای تصاویر لایو، عکس شاخص انتخاب کنیم؟

یکی از قابلیت‌های مهم ارائه شده در دوربین‌های آیفون‌های جدید، امکان گرفتن تصاویر لایو است. تصاویر لایو به صورت متحرک، تا چند ثانیه پس از عکس گرفته شده را نشان می‌دهند تا در هنگام مشاهده، احساس قوی‌تری را به مخاطب خود انتقال دهند.

در حقیقت ساز و کار تصاویر لایو همانند تصاویر گیف است که با کیفیت بسیار بالاتر ثبت می‌شوند و تنها چند ثانیه پس از لحظه عکس گرفتن را در خود ثبت می‌کنند تا در هنگام پخش، مخاطب جو حاکم در لحظه تصور گرفته شده را درک کند.

این تصاویر در آلبوم آیفون با یک تصویر شاخص یا تامب نیل (Thumbnail) نشان داده می‌شوند تا با انتخاب آن‌ها به صورت کامل به اجرا در بیایند. به طور پیش‌فرض، دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل iOS این تصاویر شاخص را به صورت خودکار انتخاب می‌کنند با این حال کاربر می‌تواند با یک تنظیمات ساده تصویر شاخص انتخاب شده برای آن‌ها را تغییر دهد تا روند انتخاب عکس‌ها بهتر شود.

تصویر شاخص انتخاب شده در حقیقت یکی از فریم‌های اصلی تصویر لایو است که به عنوان نشانی از آن تصویر در نظر گرفته می‌شوند. با این حال ممکن است در مواردی تصویر شاخص انتخاب شده برای آن‌ها به اندازه کافی محتوای تصویر را شرح ندهند و شما نیاز به تغییر آن‌ها در دستگاه خود داشته باشید.

چگونه برای تصاویر لایو، عکس شاخص انتخاب کنیم؟

برای تغییر تصویر شاخص در یک عکس لایو، کافی است مراحل زیر را انجام دهید:

-تصویر لایو مورد نظر خود را در اپلیکیشن Photos نصب شده روی آیفون انتخاب کنید

-گزینه Edit را در آن پیدا کرده و آن را انتخاب کنید
-در بخش ویرایش تصویر یک نوار در بخش پایینی نشان داده می‌شود که فریم‌های مختلف آن تصویر را نشان می‌دهد.
-
فریم مورد نظر خودتان را انتخاب کنید و سپس گزینه Make Key Photo را بزنید
-گزینه Done را بزنید تا فریم مورد نظرتان به عنوان تصویر شاخص برای عکس لایو در نظر گرفته شود