آموزش اجازه دسترسی وایفای به دیگران

آموزش اجازه دسترسی وایفای به دیگران

یکی از قابلیت‌هایی که آی او اس 11 در اختیار کاربران گذاشته است، امکان به اشتراک‌گذاری رمز عبور وای فای برای دوستان و آشنایان است. تا به حال برای اینکه افراد قابل اعتماد به اینترنت شما وصل شوند، باید پسوردی را در اختیار آنها می‌گذاشتید یا خودتان رمز عبور را در دیوایس‌شان وارد می‌کردید. اگر شما پسورد مطمئن و سختی را برای شبکه خود در نظر گرفته باشید، انجام این کار بسیار سخت و زمان بر خواهد بود.

در سیستم عامل iOS 11 و macOS High Sierra قابلیتی اضافه شده است که به کمک آن، می‌توانید رمز عبور وای فای خود را به راحتی در اختیار دیگران بگذارید، بدون آنکه نیازی باشد تا آن را وارد دستگاه خود کنند. در این مطلب می‌خواهیم چگونگی انجام این کار را با هم مرور کنیم. با دکتر یوزر همراه باشید.

برای انجام چنین کاری، شما به عنوان مالک شبکه، باید مطمئن باشید که دیوس مبتنی بر سیستم عامل iOS 11 یا macOS High Sierra شما به شبکه خانگی متصل باشد و شخصی که قصد اتصال به شبکه شما را دارد نیز به عنوان مخاطبین در دستگاه شما ذخیره شده باشد.

همچنین به یاد داشته باشید که اگر برای امنیت بیشتر، سیستم مک آدرس را روی شبکه خانگی خود متصل کرده باشید، این روش عملی نخواهد بود.

حالا با هم به سراغ مراحل به اشتراک گذاری اینترنت وای فای با دوستان و آشنایان می‌رویم:

1. از طرف مقابل بخواهید تا به مسیر زیر رفته و روی شبکه خانگی شما ضربه بزند.

Settings> Wi-Fi> Wi-Fi Name

آموزش اجازه دسترسی وایفای به دیگران

2. آنها با صفحه معمول ورود پسورد روبرو خواهند شد. حالا روی دیوایس شما، پاپ‌آپی برای به اشتراک گذاری اینترنت نمایان می‌شود.

3. روی Share Password ضربه بزنید تا رمز عبور وای فای با شخص مورد نظر به اشتراک گذاشته شود.

4. در صورتی که عملیات به درستی انجام شود، عبارت Complete روی دیوایس شما به نمایش درمی‌آید. حالا روی Done ضربه بزنید.

آموزش اجازه دسترسی وایفای به دیگران

شخص مورد نظر می‌تواند به راحتی از شبکه خانگی شما استفاده نماید.

به یاد داشته باشید که این کار توسط مک بوک یا آیمک نیز انجام پذیر است. کافی است که طرف مقابل دیوایس خود را نزدیک دستگاه مبتنی بر سیستم عامل macOS High Sierra شما بیاورد به این ترتیب پیغام اشاره شده روی مک بوک یا آمک شما به نمایش درمی‌آید و در صورت کلیک بر روی گزینه Share، رمز عبور به اشتراک گذاشته می‌شود.

آموزش اجازه دسترسی وایفای به دیگران

در نهایت باید بگوییم که با این روش و با وجود اینکه رمز عبور شما با دستگاه شخص مقابل به اشتراک گذاشته می‌شود، اما ایشان نمی‌تواند با مراجعه به قسمت Keychain دستگاه، از رمز عبور شبکه خانگی شما با خبر شود و در صورت مراجعه به آن قسمت، با بک پسورد بلند بالا مواجه خواهد شد که هیچگونه کاربردی ندارد! 

آموزش اجازه دسترسی وایفای به دیگران