رفع مشکل نام اپلیکیشن‌ها در آی او اس

 رفع مشکل نام اپلیکیشن‌ها در آی او اس

وجود یک ارور عجیب در آی او اس باعث می‌شود تا نام برخی از اپلیکیشن‌ها در دستگاه به شکلی عجیب نشان داده شود.

اگر در آی او اس، اپلیکیشن‌های نصب شده، با نامی شبیه به «com.apple.mobileinstallation» نمایش دهد شود، آی او اس دچار این ارور شده است. این مشکل تنها در مورد نمایش اپلیکیشن نیست، بلکه باعث می‌شود تا اپلیکیشن در حین اجرا، مرتباً کرش کند و حتی اقدام برای پاک کردن اپلیکیشن از صفحه هوم نیز با مشکلات خاصی مواجه شود.

در بسیاری از موارد، این مشکل پس از نصب اپلیکیشن‌ها رخ می‌دهد که نشان دهنده عدم نصب صحیح برنامه در دستگاه است. البته در برخی از موارد نیز اپلیکیشن‌هایی که تا پیش از این در آی او اس به صورت درست کار می‌کردند نیز با این مشکل مواجه می‌شوند و کاربران نمی‌توانند از آن‌ها به طور صحیح و کامل استفاده کنند.این مشکل زمانی وخیم‌تر می‌شود که کاربر به راحتی نمی‌تواند اپلیکیشن را از دستگاه پاک کند و آن را دوباره به صورت صحیح از اپ استور نصب کنند.

رفع مشکل نام اپلیکیشن‌ها در آی او اس:

تنها راه رفع این مشکل، پاک کردن کامل اپلیکیشن از آی او اس و نصب دوباره آن است. این روش البته باعث می‌شود تا تمامی اطلاعات برنامه پاک شده و دوباره نصب شود.

  • 1.  وارد تنظیمات اصلی آیفون یا همان Settings شوید
  • 2.  وارد زیر شاخه General و سپس به iPhone Storage بشوید
  • 3. Manage Storage را زده و اپلیکیشن مورد نظر که با نام غیرمعمول نشان داده می‌شود را پیدا کنید
  • 4.  با باز کردن اپلیکیشن، گزینه Delete App را زده و سپس اپلیکیشن را پاک کنید
  • 5.  پس از انجام این کار، می‌توانید برای بار دیگر به اپ استور بروید و نسخه جدید اپلیکیشن را دانلود و نصب کنید

همان‌طور که گفته شد، این کار باعث می‌شود تا تمامی اطلاعات داخلی اپلیکیشن به حالت اول باز گردد که اصلاً مطلوب نیست. برای پیش گیری از این مسئله، می‌توانید پیش از اتفاق این مشکل، از اطلاعات اپلیکیشن خود در حساب کاربری آیکلاود نسخه پشتیبان تهیه کنید.