آموزش ردیابی مکان های مهم

آیفون شما در هر حالتی، مکان شما را بر روی نقشه می‌داند و همچنین محل هایی که تا به حال رفته‌اید را نیز در تاریخچه خود ذخیره و از این اطلاعات برای در اختیار گذاشتن پیشنهادات استفاده می‌کند. اما اصلا نگران نباشید. چرا که این قبیل موارد تنها در آيفون شما ذخیره می‌شود و اپل به هیچ وجه اجازه دسترسی به آنها را نخواهد داشت.

ممکن است که به هر دلیلی، بخواهید تا این قابلیت را غیر فعال نمایید. به عنوان مثال شاید یکی از مسئولان امنیتی کشور باشید و نمایش محل‌های شما بر روی نقشه، از لحاظ سری درست نباشد. لذا در این مطلب می‌خواهیم اطلاعاتی در مورد این قابلیت کسب نموده و چگونگی غیر فعال کردن آن را نیز فرا بگیریم. با دکتر یوزر همراه باشید.

چگونه محل‌های مهمی که تا به حال رفته‌ایم را در آيفون پیدا کنیم؟

تنظیمات مکان‌های مهم در آیفون، در قسمتی پیچیده قرار گرفته است. برای دسترسی به آن وارد مسیر زیر شوید:

Settings> Privacy> Location Services> System Services> Significant Locations

شایان ذکر است که هر شخصی قادر به دیدن آنها نیست و شما باید هویت خود را از طریق فیس آیدی، تاچ آیدی یا پسورد دستگاه تأیید کنید. به محض عبور از این مرحله امنیتی، لیست مکان‌هایی که تا به حال رفته‌اید به نمایش درمی‌آید. در هر قسمت می‌توانید تاریخ عظیمت به آن نقطه را نیز مشاهده نمایید. مشاهده این اطلاعات بسته به زاویه دید شما، می‌تواند جالب یا ترسناک باشد.

چگونه لیست مکان‌های مهم بازدید شده را حذف کنیم؟

با ورود به هر یک از لیست‌ها، با لمس گزینه Edit می‌توانید آنها را به صورت تک تک یا به صورت شهر به شهر حذف نمایید. اگر تمایل دارید تا تمامی آنها را به صورت همزمان حذف کنید، روی عبارت Clear History ضربه بزنید.

چگونه قابلیت ثبت نقاط مهم بازدید شده بر روی نقشه را غیر فعال کنیم؟

بهترین روش برای تأمین امنیت خود، غیر فعال کردن این ویژگی است. به مسیر زیر وارد شوید:

Settings> Privacy> Location Services> System Services> Significant Locations

حالا سوییچ مربوط به گزینه Significant Locations را در وضعیت خاموش قرار دهید. اما به یاد داشته باشید که با خاموش کردن این قابلیت، برخی ویژگی‌های نرم‌افزارهای دیگر مانند Maps به درستی کار نخواهند کرد.

برای برخی افراد، ثبت چنین اطلاعاتی می‌تواند جالب باشد. به عنوان مثال تعداد دفعاتی که از یک محل بازدید کرده‌اند، یا پیدا کردن رستورانی که چند ماه پیش، غذایی خوشمزه را در آن نوش جان نموده‌اند! در هر صورت با مراجعه به قسم تاشاره شده، می‌توانید تصمیم نهایی را در این مورد اتخاذ کنید