آموزش خاموش کردن تماس های اضطراری

آموزش خاموش کردن Auto Call و Emergency SOS 

یکی از دردسرسازترین مشکلاتی که در آیفون ایکس و دیگر دستگاه‌های مبتنی بر آی او اس 11 به بعد با آن مواجه هستند، برقراری ناگهانی تماس اضطراری یا همان Emergency Call است.

به طور پیش فرض اپل در تولید آیفون‌ها برای برقراری با مرکز فوریت‌های خدمات اورژانسی یک میان بر در نظر گرفته است که با فراخوانی آن آیفون به یک باره با شماره‌های مربوط به آن تماس می‌گیرد. علاوه بر این، نسخه‌های LL/A آیفون‌ها با 911 تماس می‌گیرند و دیگر پارت نامبرهای آیفون ایکس با شماره‌های مشابه نظیر 112 تماس می‌گیرند. این قابلیت که اصطلاحاً به آن Auto Call میگویند، حتی در صورت قفل بودن آیفون نیز کار می‌کند و حتی اگر دکمه‌های کناری میان بر مربوط به این قابلیت در جیب شما فشار داده شوند نیز، تماس با مراکز خدمات فوریتی برقرار می‌شود.

البته باید به یاد داشت که این قابلیت در صورت فعال بودن برای شماره 911 در ایران آن‌قدر دردسر ساز نخواهد بود. با این حال اگر گوشی شما روی 112 یا شماره‌های دیگر اتصال برقرار کند، ممکن است به باعث مزاحمت مراکز اورژانسی در ایران شود که به هیچ وجه مطلوب نیست. به همین دلیل کاربران تصمیم می‌گیرند تا این قابلیت را غیر فعال کنند تا با فشار دادن دکمه‌های کناری آیفون ایکس دیگر تماس با مراکز فوریت‌های اورژانسی فراخوانی نشود

خاموش کردن Auto Call و Emergency SOS

روش کار بسیار ساده و آسان است با دکتر یوزر همراه باشید.

.1به تنظیمات اصلی آیفون یا همانSettings  بروید و زیر شاخه Emergency SOS را باز کنید.
2.در این بخش گزینه روبروی دو حالت
Call with side button و Auto Call را غیر فعال کنید.
 

پس از انجام این کار، برای برقراری تماس‌های صوتی دیگر نمی‌توانید از دکمه‌های میانبر کناری استفاده کنید و باید همانند روش‌های قدیمی شماره اضطراری مورد نظر خود را شماره گیری کنید.