آموزش خاموش کردن پخش خودکار ویدیوها در اپ استور

خاموش کردن پخش خودکار ویدیوها در اپ استور

یکی از قابلیت‌های منحصر به فرد اپ استور ارائه شده در آی او اس، امکان مشاهده و بررسی اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها به صورت ویدیویی است.
کاربران با مشاهده ویدیوهای مربوط به اپلیکیشن‌ها می‌توانند اطلاعات دقیقی از نحوه کاربری و محیط اپلیکیشن‌ها پیدا کرده و پیش از نصب آن دیدگاه و مفهومی کامل از موضوع آن اپلیکیشن یا بازی داشته باشند. در حقیقت این قابلیت به توسعه دهندگان کمک می‌کند تا علاوه بر معرفی اپلیکیشن‌ها از طریق متن توضیحات و عکس‌ها، با آپلود ویدیوهای مختلف دیدگاه کاربران را نسبت به دانلود و نصب اپلیکیشن جلب کنند.
در این میان، برخی از کاربران تمایلی به مشاهده معرفی ویدیوی اپلیکیشن‌ها و بازی ندارند. علت این مسئله مدیریت و کاهش میزان ترافیک مصرف شده از اینترنت یا پر شدن حجم حافظه کش دستگاه است که باعث می‌شود تا کاربران بخواهند تا ویدیوهای منتشر شده در اپ استور را دانلود و اجرا نکنند. به همین دلیل، اپل در توسعه آی او اس و اپ استور اختصاصی آن امکان متوقف کردن فرایند دانلود و استریم این ویدیوها را ارائه داده است تا کاربران تسلط بیشتری روی دستگاه در حال استفاده خود داشته باشند.

خاموش کردن پخش خودکار ویدیوها در اپ استور

روش انجام این کار بسیار آسان است و تنها کافی است یک تغییر ساده را در یکی از زیر شاخه‌های تنظیمات اصلی آیفون اعمال کنید:

  • 1. به تنظیمات اصلی آی او اس در آیفون یا آیپد بروید
  • 2. زیر شاخه iTunes & App Store را پیدا کرده و سپس وارد آن شوید
  • 3. بخش Video Autoplay را پیدا کرده و سپس روی آن تپ کنید
  • 4. گزینه‌های آن را روی Off بگزارید

شما همچنین می‌توانید Wi-Fi Only را انتخاب کنید تا ویدیوها تنها در اتصال وای فای دانلود شوند تا ترافیک مصرفی اینترنت همراهتان کاهش پیدا کند

از اینکه با دکتر یوزر همراه بودید از شما متشکریم.