آموزش آپدیت و ریستور آیفون و آیپد

آموزش آپدیت و ریستور آیفون و آیپد

برای آپدیت دستگاه دو راه وجود دارد که یکی به صورت بی سیم و توسط خود دستگاه صورت می گیرد و دیگری به کمک آیتونز و با کابل  USBانجام می پذیرد، که برای این کار باید از آخرین نسخه نرم افزار آیتونز استفاده نمایید. پیش از انجام هر کاری پیشنهاد می کنیم از دستگاه خود pBacku تهیه کنید تا در صورت بر خوردن به مشکل، اطلاعات شما از بین نرود!

 

راه اول از طریق دستگاه و به صورت بی سیم  OTA

1-برای انجام این کار ابتدا دیوایس خود را به اینترنت Wi-Fiمتصل کنید.

2-سپس به مسیر زیر بروید تا آپدیت جدید را مشاهده نمایید

3 Settings > General > Software Update-

آموزش آپدیت و ریستور آیفون آیپد

حال روی Download and Install بزنید تا دانلود نسخه جدید iOS آغاز گردد. زمانی که دانلود به پایان برسد شما می توانید دکمه Install را بزنید تا دیوایس به روز رسانی شود. البته ممکن است در میان انجام دانلود یا نصب نسخه جدید اروری مبنی بر کم بودن حجم دیوایس نمایش داده شود که در این صورت باید برخی از اپلیکیشن های دیوایس را حذف کنید یا از راه دیگری برای آپدیت استفاده کنید که آن هم استفاده از آیتونز و کابل  USB است.

 

راه دوم: از طریق آیتونز و کابل  USB

در ابتدا آخرین نسخه آیتونز را نصب نمایید، سپس دیوایس خود را به کمک کابل USB به کامپیوتر متصل کنید و آیتونز را اجرا نمایید. توجه داشته باشید که باید کامپیوتر شما به اینترنت متصل باشد! زمانی که دستگاه شما توسط آیتونز شناسایی شد، دیوایس مورد نظر را انتخاب کنید و روی  Summaryبزنید تا صفحه مربوط بهدستگاه نمایش داده شود.

در این مرحله نیز دو راه وجود دارد. یکی کلیک روی  Check for Updateو دیگری انتخاب دستی فایل فریمور  IPSWدانلود شده و مربوط به دیوایس!

اگر قصد دارید، آیتونز به صورت خودکار و بدون دخالت شما آپدیت دستگاه را انجام دهد، روی Check for Update کلیک کنید و منتظر بمانید تا دکمه  Download and Updateنمایش داده شود. پس از نمایش دکمه روی آن کلیک کنید تا آپدیت صورت پذیرد. البته فراموش نکنید که این راه زمان زیادی را صرف خواهد کرد زیرا فایلهای  iOS حجمی بیش از 800 مگابایت دارند!

آموزش آپدیت و ریستور آیفون آیپد

اگر از پیش فایل IPSW مربوط به دیوایس خود را دانلود کرده اید، کافیست پس از اتصال دیوایس با کابل، اجرای آیتونز و ورود به تب Summary، دکمه Shift کیبورد را نگه داشته و روی آپدیت کلیک کنید. حال پنجره ای باز خواهد شد که شما باید فایل جدید فریمور را انتخاب نمایید و روی Open بزنید تا دیوایس به روز رسانی شود.