نحوه کار با کرنومتر آیفون

نحوه کار با کرنومتر آیفون

یکی از بزرگ‌ترین ایده‌های پشت ساخت آیفون ارائه یک ابزار کارآمد برای تمامی اهداف روزمره و حرفه‌ای بوده است. اپل از همان سال 2007 که اولین نسل از تلفن هوشمند خود را روانه بازار کرد به دنبال ساخت یک ابزار همه کاره الکترونیکی بود.

همین مسئله باعث شد تا آیفون‌های اپل اصطلاحاً به چاقو سوئیسی دیجیتالی تبدیل شوند که بسیاری از کاربری‌های مختلف را در خود جای داده‌اند. آیفون در کنار قطب نما، چراغ قوه و مواردی از این دست، یک کرنومتر کاملاً کارآمد را در خود جای داده است.

در این مطلب نحوه دسترسی و استفاده صحیح از کرنومتر را آموزش خواهیم داد:

کرنومتر آیفون در حقیقت مجموعه‌ای از اپلیکیشن Clock است که از طریق آن کاربران می‌توانند زمان انجام یک کار را به صورت دقیق و با ضریب خطای بسیار پایین اندازه گیری کنند.

دسترسی به کرنومتر آیفون

1. اپلیکیشن Clock را که به صورت پیش فرض در آیفون نصب شده است را باز کنید
2. به نوار Stop Watch بروید و به کرنومتر آیفون دسترسی پیدا کنید

استفاده از کرنومتر آیفون

1. نحوه استفاده از کرنومتر آیفون بسیار آسان است و کافی است با فشار دادن دکمه Start، شروع به‌اندازه گیری زمان کنید.
2. شما می‌توانید با فشار دادن دکمه Lap زمان لحظه‌ای برای پایان یافتن یک کار را اندازه گیری کنید. گفتنی است که Lap ها می‌توانند به صورت چندگانه و بدون توقف کرنومتر، زمان‌های مختلف را برای شما ثبت کنند.
3. در نهایت پس از اتمام اندازه گیری زمان، می‌توانید با فشار دادن دکمه Stop کار با آیفون را متوقف کنید تا دیگر آیفون زمان را اندازه گیری نکند.

 

شما همچنین می‌توانید با فشار دادن گزینه Reset موارد ثبت شده برای زمان هر یک از Lap ها را پاک کرده و کرنومتر را برای اندازه گیری زمان در کارهای بعدی آماده کنید. گفتنی است که تا زمانی که دکمه Reset را نزده‌اید، اطلاعات پیشین ثبت شده برای شما باقی خواهند ماند و می‌توانید با اسکرین شات گرفتن از آن‌ها یا یادداشت آن‌ها به صورت دستی، اطلاعات مورد نظر خود را همیشه همراه خود داشته باشید