استفاده از وای فای آیفون در حالت پرواز

استفاده از وای فای آیفون در حالت پرواز

حالت پرواز باعث می‌شود تا تمامی سیستم‌های ارتباطی بی‌سیم آیفون قطع شده و کاربری دستگاه به صورت موقت محدود شود.

این سیستم‌های ارتباطی شامل ارتباط سلولار سیم کارت، بلوتوث و وای فای می‌شود. هدف اصلی این حالت ارائه امکان استفاده محدود از تلفن‌های هوشمند در زمان پرواز است تا هیچ اختلالی در سیستم ارتباطی هواپیما ایجاد نشود؛ با این حال حالت پرواز کاربردهای دیگری غیر از زمان قرار گرفتن در هواپیما نیز دارد.

برای مثال زمانی که تصمیم به دریافت هیچ پیام یا تماس صوتی ندارید، می‌توانید با فعال سازی حالت پرواز از شر تماس‌های مختلف خلاص شوید؛ اما این حالت باعث می‌شود تا وای فای شما نیز قطع شود و دیگر به اینترنت دسترسی نداشته باشید. به همین دلیل شما باید از روشی ویژه برای استفاده از وای فای به منظور دسترسی به اینترنت در زمان فعال بودن حالت پرواز استفاده کنید.

البته باید به یاد داشت که حتی با روشن کردن وای فای، بسیاری از قابلیت‌های آیفون در حالت پرواز در دسترس نخواهد بود و نمی‌توان از آن‌ها استفاده کرد و باید حتماً گوشی را از حالت پرواز خارج کرد تا بتوان به آن‌ها دسترسی داشت.

 

استفاده از وای فای آیفون در حالت پرواز

روش انجام این کار بسیار ساده است و تنها کافی است چند تغییر ساده را در تنظیمات حالت پرواز اعمال کنید:

  • .1وارد تنظیمات اصلی آیفون یا همان Settings شوید.
  • .2زیر شاخه Airplane Mode را پیدا کرده و وارد آن شوید
  • 3.روی گزینه Wi-Fi تپ کرده و آن را روشن کنید
  • 4.حال شبکه وای فای خود را انتخاب کنید و به آن متصل شوید

به طور کل اپل جایگاه ویژه و متفاوتی را برای تنظیمات وای فای در حالت پرواز در نظر گرفته است تا از طریق آن کاربران بتوانند به صورت هوشمندانه‌تر اتصال دستگاه به شبکه وای فای در حالت عادی و خالت پرواز را مدیریت کنند