آموزش تنظیمات دوربین آیفون

آموزش تنظیمات دوربین آیفون

می توان گفت دوربین آیفون یکی از پرطرفدار ترین دوربین گوشی موبایل در جهان است، بعضی از کاربران این گوشی از تنظیمات دوربین خود آگاهی ندارند.

با دکتر یوزر همراه باشید تا به شما آموزش دهیم چطور می توان از تنظیمات دوربین آیفون استفاده کرد؟

 

ابتدا به تنظیمات گوشی آیفون بروید و گزینه camera را انتخاب کنید.

گزینه preserve setting مربوط به تغییرات تنظیمات پیش فرض گوشی می باشد، بعنوان مثال دوربین گوشی شما که آخرین بار از آن استفاده کردید روی حالت ضبط فیلم بوده است سپس از دوربین خارج شده اید، مجدد بعد از اینکه به دوربین مراجعه کنید مشاهده می کنید که صفحه دوربین برای شما فعال است.

آموزش تنظیمات دوربین آیفون

با فعال کردن گزینه Grid خط هایی در صفحه نمایشگر ایجاد می شوند که برای کادربندی بهتر است.

گزینه سوم که Scan QR Codes به شما این قابلیت را می‌دهد که از طریق دوربین گوشی کدهای QR را بدون نیاز به اپلیکیشن اضافه اسکن نمایید.

دو گزینه بعدی مربوط به کیفیت فیلم‌برداری در حالت عادی و نیز در حالت Slow Motion‌ می‌باشد، اگر از دوربین برای مصارف غیر تخصصی استفاده می کنید بهتر است کیفیت فیلمبرداری را کمتر کنید تا حافظه کمتری از گوشی شما هنگام ضبط فیلم اشغال شود.

در بخش Formats می‌توانید فرمت‌های فیلم‌برداری را مشخص کنید. پیشنهاد ما گزینه High Efficiency به دلیل اشغال فضای کمتر است.

دو بخش آخر تنظیمات مربوط به حالت HDR یا همان High Dynamic Range است که باعث می‌شود نورپردازی عکس‌های گرفته شده بهتر و با کیفیت‌تر باشند. در حالت Auto HDR دوربین با توجه به شرایط نوری تعیین می‌کند که به‌صورت HDR عکس‌برداری کند یا خیر.

گزینه Keep Normal Photo  هنگامی که تصاویر بصورت HDR گرفته می‌شوند یک نسخه غیر HDR از همان تصویر را نیز بر روی آیفون شما ذخیره می‌کند.