مراحل تولید و چاپ کارت اپل آیدی

مراحل تولید و چاپ کارت اپل آیدی

 

مراحل تولید و چاپ کارت اپل آیدی

جهت آن دسته از عزیزانی که قصد تولید اپل آیدی و فروش انبوه دارند این بخش را اضافه کردیم.

 

ساخت اپل آیدی

این مرحله در بخش " آموزش ساخت اپل آیدی" به صورت کامل توضیح داده شده است. البته ساخت اپل آیدی محدودیت هایی به همراه دارد. زیرا اپل به هیچ شخصی اجازه نمیدهد بیش از سه اپل آیدی در روز تولید کند. به همین دلیل ما در بخش آموزش رفع محدودیت ساخت اپل آیدی نیز به تفصیل به این مشکل و البته راه حل آن پرداخته ایم.

 

طراحی و چاپ کارت اپل آیدی

طرح کارت برای مشتری بسیار با اهمیت است. رنگ های به کار رفته در طرح و البته فلسفه طراحی. باید توجه داشت که طراحی بسته به نوع چاپ تغییر میکند. قطعا طرحی که در چاپ افست اختصاصی استفاده میشود قابل استفاده در چاپ افست عمومی یا دیجیتال نیست. پس از ساخت اپل آیدی، اگر از بحث طراحی کارت اپل آیدی بگذریم به مرحله چاپ اطلاعات اپل آیدی روی کارت میرسیم. این مهم به سه روش صورت می پذیرد.

 

چاپ کارت اپل آیدی به روش افست اختصاصی

در این روش تیراژ کار باید بالای چهل هزار عدد باشد. به علت اختصاصی بودن این چاپ، بهترین رنگ و خروجی چاپ را خواهید داشت. حتی میتوانید از رنگ های پنجم طلایی یا نقره ای نیز استفاده کنید. پس از چاپ افست، پین انجام میشود. پین همان مرحله ای است که متغیرها ( نوشته های متغیر مانند اپل آیدی و رمز عبور ) روی کارت ثبت میشوند. پس از پین، کارت ها حسب مورد، لمینیت میشوند و سپس لایه امنیتی روی کارت قرار میگیرد و در نهایت برش های کارت انجام خواهند شد. این روش ارزانترین و بالاترین کیفیت را به همراه دارد. اما کمی زمان بر است. شاید کل این پروسه یک هفته زمان ببرد. معمولا قیمت تمام شده چاپ هر چهل هزار کارت حدود شش میلیون تومان خواهد بود. یعنی هر کارت صد و پنجاه تومان.

 

چاپ کارت اپل آیدی به روش افست عمومی

در این روش، تعداد کارت اپل آیدی چاپ شده حد اقل ده هزار میباشد. همان مراحل قبلی طی میشود با این تفاوت که هزینه ها کمی بیشتر خواهد شد. نهایتا هر ده هزار کارت دو میلیون تومان هزینه چاپ. یعنی هر کارت دویست تومان

 

چاپ کارت اپل آیدی به روش دیجیتال

در روش دیجیتال از نظر جنس کارت، محدودیت کمتری وجود دارد. حداقل تعداد مفهومی ندارد. چاپ روی یک عدد کارت نیز میسر است. پی وی سی یا لمینیت یا هر جنس دیگری قابل استفاده است. ابتدا چاپ نقش و طرح روی کارت انجام میشود سپس پین و چاپ متغیر و در نهایت لایه امنیتی قرار داده میشود. در این روش اسکرچ مستقیم روی چاپ متغیر قرار میگیرد و با خراش اسکرچ ( لایه امنیتی ) احتمال آسیب رسیدن به پین ( چاپ متغیر ) وجود دارد. مزیت این روش سرعت بالاتر چاپ و محدودیت کمتر جنس کارت است و عیب آن قیمت بالاتر آن.

 

بسته بندی کارت اپل آیدی

برخی از توزیع کنندگان کارت های اپل آیدی در ایران بسته بندی های متفاوتی همراه اپل آیدی به بازار ارائه میکنند. برخی با CD و برخی بسته بندی کوچک و برخی بزرگ. بسته به نوع متریال استفاده شده در بسته بندی و ابعاد آن قیمت بسته بندی ها متفاوت است.